מדפסות דיו משולבות. עניין של איכות, חסכון ויעילות

סל דיו היא חברה המתמחה בשיווק והפצה ליחידים וסיטונאים של ראשי הדפסה, טונרים, דיו, ושאר מתכלים. כמו"כ משווקים על ידינו כל סוגי המדפסות ממיטב החברות והיצרנים.
לשאלות ובירורים חייגו: 02-8000-801 פקס : 02-8000-802, מייל: s8000801@gmail.com נפחא 23 ירושלים

לכל מדפסת, אם מדפסות דיו לייזר, אם מדפסות הזרקת דיו, יש מיכל דיו המותאם לה ספציפית. טונר oki לדוגמה, לא יהיה יעיל עבור כל מדפסת. חשוב לא לטעות הן בסוג המדפסת והן בדגם בעת רכישת מוצר דיו נלווה. מדפסת הזרקת הדיו עושה שימוש במוצר דיו נלווה שנקרא מחסנית דיו. ניתן לרכוש מחסנית עבור הצבע השחור ועבור דיו צבעוני. מדפסת הלייזר, לעומת זאת, עושה שימוש במיכל פלסטיק אשר נקרא טונר. קיימים מכלים נפרדים עבור הדיו השחור ועבור הדיו הצבעוני.


סוגי מדפסות הלייזר

כאשר עולה הצורך ברכישת מדפסת חדשה חשוב לברר מהי מטרת הרכישה. קיימות מדפסות שונות אשר יכולות להעניק מגוון תשובות מקצועיות ויתרונותיהן שונים. מדפסות הפוטו לייזר מקנות את האפשרות להדפסת תמונות ברמה איכותית גבוהה. מדפסת הלייזר הצבעונית מציירת מסמכים צבעוניים באיכות גבוהה במיוחד. כמו כן יעילה גם עבור הדפסת מסמכים בצבע שחור. במאמר מוסגר נוסיף כי במידה ואיכות ההדפסה אינה חשובה אלא הכמות ניתן לרכוש מדפסת הזרקת דיו אשר מאפשרת הדפסה במצב טיוטה בכמות דיו מצומצמת.


סוגי הטונרים הקיימים עבור מדפסת הלייזר

טונר הינו מיכל פלסטיק אשר מלא באבקה. אותה אבקה מחוממת בתהליך מסוים בעת תהליך ההדפסה ומאפשרת את יצירת הדיו על גבי הדף. קיימים כמה סוגים של מכלי טונר. טונר מקורי הנקנה יחד עם המדפסת בעת הרכישה הראשונה, מיכל טונר חלופי, מילוי ראש דיו זה מהווה תחליף עבור הטונר המקורי. בנוסף לאלה מצוי מיכל הדיו הממוחזר.


ראש דיו מקורי

ראש הדיו המקורי הינו מיכל הטונר אשר מתאים למדפסת על ידי ייצרן המדפסת. לכל מדפסת ראש הדיו המקורי שלה. יעילותו גבוהה ואיכותו נחשבת הגבוהה ביותר עבור מדפסת הלייזר אליה הוא מותאם. חשוב לדעת כי יצרני המדפסות מעניקים את שנת האחריות הראשונה עבור רכישת מדפסת חדשה רק בתנאי שנעשה שימוש במיכל טונר מקורי.


טונר חלופי

הטונר החלופי, המוכר גם בשמו טונר תואם מדפסת הינו התשובה הקרובה ביותר במקום מיכל הטונר המקורי של מדפסת הלייזר. נשאלת השאלה מדוע לייצר מוצר זהה עבור מוצר קיים. התשובה טמונה במחיר שני המוצרים הללו. מיכל הטונר המקורי נחשב יקר יותר מאשר מיכל הטונר החלופי. אם זאת חשוב לציין כי שניהם ראויים וטובים עבור המדפסת אליה הם מותאמים ומספקים הדפסה איכותית.


מילוי טונרים

מכלי הטונר הממוחזר הינם למעשה מכלי הפלסטיק אשר נעשה בהם שימוש חוזר. הפתרון מועיל ביותר עבור איכות הסביבה אך יחד עם זאת חשוב לקחת בחשבון כי לא כל טונר ממוחזר הינו טונר העדיף על הסוגים האחרים. חשוב לרכוש אותו בחנויות מוכרות אשר לוקחות אחריות על מוצריהן ובעלות מוניטין. הטונר הממוחזר עלול להיות מלא באבקה באיכות ירודה, הוא עצמו יכול כבר להיות ישן או סדוק ועלול לפגום במדפסת בשל כך. מחירו הנמוך מפתה לרכישה אך העובדה כי חברות שונות כגון סל דיו אינן משווקות אותו עבור צרכן כבר יכולה להאיר באור אדום את המוצר עצמו.


מדוע חשוב להחליט מראש על סוג ראש הדיו המועדף טרם רכישת מדפסת

לא לכל מדפסת יש ראשי דיו תואמים. במידה וברור לצרכן כי יעשה שימוש במיכל טונר חלופי עבור המדפסת שלו, עליו לברר מראש אם קיימים ראשי דיו תואמים עבור אותה המדפסת. מדפסות נדירות, מדפסות הנמכרות יותר בחו"ל ולא בארץ, יתכן ויוכל לעשות שימוש אך ורק במיכל טונר דיו מקורי. עובדה המעלה את ההוצאה הנלוות להדפסה עצמה.


לסיכום

מחשבה מתוכננת מראש באשר לרכישת מדפסות דיו יעילה עבור הוצאה כספית מתוכננת. במקרה זה מדובר על עלות נלוות מצטברת. הטונר המקורי של המדפסת, כל מדפסת לייזר לסוגיה, יקר יותר מאשר ראש הדיו התואם עבור המדפסת. הזול ביותר הינו מוצר הדיו הממוחזר אשר, על פי רוב, אינו מומלץ גם על ידי ייצרני הדיו. ולבסוף, חשוב לזכור כי יצרני המדפסות מקיימים את שנת האחריות רק בתנאי שנעשה שימוש בראשי דיו מקוריים בזמן קלקול.


לשאלות ובירורים חייגו: 02-8000-801
פקס : 02-8000-802
, לחץ כאן לשליחת מייל לשירות
כתובתינו: נפחא 23 - ירושלים