טונר מדפסת יקר או זול: יתרונות לעומת חסרונות.

סל דיו היא חברה המתמחה בשיווק והפצה ליחידים וסיטונאים של ראשי הדפסה, טונרים, דיו, ושאר מתכלים. כמו"כ משווקים על ידינו כל סוגי המדפסות ממיטב החברות והיצרנים.
לשאלות ובירורים חייגו: 02-8000-801 פקס : 02-8000-802, מייל: s8000801@gmail.com נפחא 23 ירושלים

חשוב להבין כי מוצר יקר לעומת מוצר זול עלול לפגום בשיפוטיות הבחירה הנבונה של הצרכן. האפקט הפסיכולוגי המוכר אשר פועל לא פעם על בחירת המוצר לרכישה, משדר כי מוצר יקר הוא הטוב ביותר ואילו מוצר בעלות נמוכה נחשב כירוד באיכותו. לעיתים נכון הדבר, לעיתים לא. מצד שני, לא פעם מתפתה הצרכן לרכוש מוצר שעלותו נמוכה והתוצאה באה לידי ביטוי. כאשר מדובר בתחום הדיו עבור מדפסות הלייזר, הנושא שנוי במחלוקת אך ניתן להבהרה. טונר מדפסת לייזר יכול להוות הוצאה גבוהה ומתמשכת (היות ויש צורך בדיו עבור פעילותה השוטפת של המדפסת), אך יכול להיות גם הוצאה כלכלית הוגנת ועדיין איכותית.


מהן האפשרויות אשר עומדות בפני הצרכן בכל הנוגע למוצרי דיו נלווים עבור מדפסת הלייזר

ראשית, לשם ההבהרה, ראש דיו Lexmark וכן ראש דיו קנון הינם שמות נרדפים עבור טונרים של מדפסות הלייזר הללו. הטונר הינו מיכל פלסטיק אשר מלא באבקה. אבקה זו משמשת עבור התוצר הסופי של מדפסת הלייזר כלומר הדיו אשר מתקבל על הדף. תהליך החימום של האבקה מאפשר, תוך אלמנטים נוספים את תהליך ההטבעה של האבקה על הדף. זאת הסיבה, דרך אגב, שיש צורך בזמן המתנה עבור תחילת תהליך העבודה.


מדפסת הלייזר מכילה ראש דיו, כלומר טונר צבעוני וכן מיכל טונר בצבע שחור. כאשר הדיו הצבעוני מסתיים עלול להתרחש תהליך של דהיית צבע או עיוות צבע ולא מכיוון מדפסת הלייזר התקלקלה אלא מכיוון שהמדפסת עושה שימוש בצבע שקיים אצלה במידה והתבקש צבע שאינו קיים או קיים בדלילות . אין צורך להחליף את שני מכלי הדיו אלא את האחד שהסתיים. קיימים כמה סוגים של מכלי טונר. הראשון המוכר הינו הטונר המקורי של מדפסת הלייזר, השני הינו מיכל הטונר החליפי, אשר ידוע גם כמיכל טונר תואם מדפסת והשלישי, האחרון, הינו מיכל הטונר הממוחזר. חשוב לא להתבלבל בין טונר תואם לבין טונר ממוחזר. מדובר על שני מוצרים שונים לגמרי מבחינת איכותם.


להיות מקורי או לא

כאשר נרכשת מדפסת לייזר חדשה היא נרכשת, על פי רוב עם ערכת מכלי טונר המכילים כמות מסוימת של אבקה אשר משמשת עבור ההדפסות הראשונות. כמות ההדפסות משתנה על פי כמות הדיו הנצרכת. מיכל הטונר המקורי נחשב הטוב ביותר וכמובן היעיל ביותר עבור המטרה. לכל מדפסת לייזר הטונר המקורי שלה. חשוב לא לטעות אחרת המדפסת עלולה להיפגם בשל שימוש באביזר שאינו מתאים לה. היצרן מכבד את שנת אחריות כאשר במקרה של קלקול נעשה שימוש בטונר המקורי של מדפסת הלייזר. הכול טוב ויפה, אך המחיר שיש לשלם עבור שימוש קבוע בו, יקר.


טונר חלופי

טונר תואם מדפסת, כלומר מיכל טונר חלופי הינו התשובה הראויה עבור דיו זול באיכות גבוהה בכל הקשור למוצרי דיו נלווים. הטונר החלופי, כשמו כן הוא, מחליף את הטונר המקורי של המדפסת. גם במקרה זה, לכל מדפסת הטונר החלופי שלה ולכן חשוב מאד לדאוג לכך שמי המוכר יודע בוודאות מהו סוג מדפסת הלייזר עבורה הוא מתאים את הטונר ומהו הדגם שלה. הטונר מצטיין באיכות ובעלות ההוגנת לכל כיס, אך יחד עם זאת, חשוב לציין כי האחריות עבור השנה הראשונה של המדפסת אינה מוכבדת כאשר יודע היצרן כי נעשה שימוש במיכל טונר חלופי ולא במיכל הטונר המקורי של מדפסת הלייזר.


טונר ממוחזר

גם במקרה זה השם מעיד על תפקידו במערך מוצרי הדיו הנלווים. מיכל הטונר הממוחזר הינו מיכל שמתמלא כל פעם מחדש. לכן, יכול להיווצר מצב בו המיכל עצמו יהיה פגום משימוש יתר. מעבר לכך, יתכן מצב בו האבקה תהיה באיכות ירודה ויתכן אף שלא יהיה מלא כהלכה. אם כבר ממוחזר אז שיקנה ברשתות מוכרות לצרכן. כמובן שאין אחריות בשימוש בדיו טונר מדפסת ממוחזר. דרך אגב, חברת סל דיו, לדוגמה, כחברות נוספות האחראיות עבור איכות מוצריהן, לא מוכרת מוצרים מממוחזרים עקב האפשרות שיפגמו במדפסת הלייזר.


לשאלות ובירורים חייגו: 02-8000-801
פקס : 02-8000-802
, לחץ כאן לשליחת מייל לשירות
כתובתינו: נפחא 23 - ירושלים