סוגים של טונר למדפסת לייזר. חסרונות ויתרונות.

סל דיו היא חברה המתמחה בשיווק והפצה ליחידים וסיטונאים של ראשי הדפסה, טונרים, דיו, ושאר מתכלים. כמו"כ משווקים על ידינו כל סוגי המדפסות ממיטב החברות והיצרנים.
לשאלות ובירורים חייגו: 02-8000-801 פקס : 02-8000-802, מייל: s8000801@gmail.com נפחא 23 ירושלים

מדפסת הלייזר נוטה לבצע בחירה בצבע שונה ולא בפונקציה שנבחרה עבורה במידה ואבקת הדיו בתוך מיכל הדיו הסתיים. טונר למדפסת אינו מיכל דיו כפשוטו, אלא אבקה אשר עוברת תהליך חימום על ידי המערכת הפנימית של המדפסת אשר מאפשרת את קבלת המוצר הסופי, הדיו המוכר על הדף. הצורך בתהליך החימום, אגב, הוא אשר גורם למדפסת להתחיל ולבצע את פעולתה לאחר כמה זמן ולא מיד.


החלפת טונר, אין קל מזה

כאשר עולה הצורך ברכישה של מיכל טונר חדש במדפסת הלייזר, יש לעקוב אחר הוראות היצרן עבור פעולה נכונה אך אין צורך באיש מקצוע. הטונר נמצא בבטן מדפסת הלייזר והינו קל להחלפה. קיימים שני מכלי צבע במדפסת הלייזר, מיכל טונר שחור ומיכל טונר צבעוני. אין צורך להחליף את שני המוצרים באותה הפעם. ניתן לבצע החלפה הדרגתית. חשוב להגיע אל יצרני המוצרים הנלווים עם מידע לגבי שם המדפסת , הדגם שלה וטוב יהיה אם הטונר שסיים את תפקידו יגיע גם כן.


לכל מדפסת המיכל המתאים לה

מיכל דיו למדפסת קנון, או כל מדפסת אחרת לצורך העניין, מתאים עבור יעדו. חשוב להתאים את מיכל הדיו עבור המדפסת. כאשר מדובר במיכל טונר מקורי, מדובר על מילוי דיו למדפסת אשר נחשב הטוב והראוי ביותר עבור המדפסת עצמה. הבעיה היא העלות הגבוהה של מוצרי הדיו המקוריים של המדפסות. קיימים סוגים נוספים של טונרים כמעט עבור כל מדפסת. מדפסת ישנה מאד או נדירה, כנראה ותאלץ לעשות שימוש במיכל הדיו המקורי שלה, אך מדפסות אחרות יכולות לבוא לפעולה גם על ידי דיו חילופי וגם דיו ממוחזר.


דיו חלופי, מממוחזר ומקורי. הבדלים, יתרונות וחסרונות

יצרני ויבואני מדפסות לייזר ומוצרי הדיו הנלווים, בקיאים בתחום הרחב של עולם הדיו. לעיתים בלבול במונחים הקיימים בשוק עלול לעלות במדפסת מקולקלת לצרכן הדיו. דיו חילופי הינו מיכל טונר חלופי. מיכל טונר ממוחזר הינו מוצר אחר לחלוטין. מוצר הדיו המקורי ניתן עם כל קנייה של מדפסת לייזר חדשה. מיכל הטונר המקורי מתאים ביותר עבור המדפסת ובמידה ונעשה בו שימוש בעת קלקול המדפסת בטווח הזמן בו חלה עליה אחריות היצרן, כלומר שנה, תתוקן המדפסת.


במידה ונעשה במדפסת שימוש במיכל טונר שאינו מקורי כגון מיכל טונר ממוחזר או מיכל טונר תואם מדפסת, לא יקיים היצרן את האחריות. החיסרון של מיכל הטונר המקורי הוא בעלותו הגבוה למידי. לכן, קיימים מוצרי דיו נלווים. אחד מהם מאפשר את אותה האיכות כמו של טונר מקורי ועל השני הדעות חלוקות. על כל פנים, שניהם הרבה יותר זולים מאשר מוצר הטונר המקורי.


מהו מיכל טונר ממוחזר

מדובר על מוצר אשר עושה שימוש בלתי נדלה על לרגע בו שבק מפעילות ויצא ממחזור העבודה. מיכל הטונר הינו קופסת פלסטיק אשר מתמלאת באבקת הדיו. עקב השימוש החוזר והנשנה שבו, קיימת סבירות כי ייפגם. אין אחריות על מוצר דיו נילווה ממוחזר והסיכון הוא של הלקוח בלבד. מצד שני, עלות המוצר נמוכה מאד יחסית למוצר דיו חלופי, כלומר מיכל טונר תואם מדפסת וכמובן זול במיוחד לעומת מיכל הטונר המקורי.


אם כבר לרכוש מוצר דיו ממוחזר, חשוב לבדוק היטב כי שייך לחברה מוכרת. לא תמיד ידועה איכותו של אבקת הדיו וכמותו בתוך במיכל הדיו הממוחזר. השיקולים הללו צריכים להילקח בחשבון כאשר מדובר על מוצר שנעשה בו שימוש במוצר יקר הרבה יותר, המדפסת שלכם.


מה הכי חשוב לדעת

טונר למדפסת מקורי, מאריך את חיי המדפסת בשל איכותו ובשל עמידות המיכל עצמו, אך עלותו צריכה להילקח בחשבון כאשר מדובר במוצר אשר נרכש באופן תדיר. מיכל טונר תואם מדפסת, כלומר חלופי, מספק איכות טובה הזהה למוצר הדיו המקורי אך מחירו נמוך יותר. העובדה היחידה שיש לקחת בחשבון בשימוש בו היא כי יצרן המדפסת אינו מכבד את האחריות עבור שנה כאשר לא נעשה שימוש במיכל הדיו המקורי. באשר לטונר הממוחזר: חברת סל דיו, לדוגמה, אינה מעמידה למכירה מוצרים ממוחזרים בשל החשש לפגיעה במדפסת. המוצר זול אך לא תמיד איכותי.


לשאלות ובירורים חייגו: 02-8000-801
פקס : 02-8000-802
, לחץ כאן לשליחת מייל לשירות
כתובתינו: נפחא 23 - ירושלים